żółkniejące łodygi - POMOCY

Kącik miłośników Draceny, Miskantów i innych często mylonych z bambusami roślin, oraz bananowców, palm i innej egzotyki na polskiej ziemi.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

pirania

żółkniejące łodygi - POMOCY

Post autor: pirania » 08 paź 2008 15:05

Witam

posiadam od pol roku pięknego bambusika, rosnie on w wodzie, ale od 3 dni zauwazylam ze boczne dwa bambusy totalnie pożółkły !

Co się dzieje ? nic sie nie zmieniło u mnie w pielęgnacji - bambus ma dużo słońca,ale też dużo cienia, wody ma tyle ile zawsze mu dawałam a tu nagle ZÓŁKNIEJE ŁODYGA - pomocy co robic ?
Załączniki
IMG_3467.JPG

Awatar użytkownika
szamankfc
Leśniczy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Re: żółkniejące łodygi - POMOCY

Post autor: szamankfc » 11 paź 2008 09:40

może te dracenę czas do ziemi wkopać
tu se zajrzyj tu jest tu masz wszystkie odpowiedzi na twoje pytania viewtopic.php?f=9&t=335

Awatar użytkownika
michaku
Mowgli
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2012

Post autor: michaku » 24 paź 2008 00:29

Fakt, że te dwa badylki żółkną jest prosty do wytłumaczenia, po prostu są one za krótkie i te roślinki nie ma jak funkcjonować. Po prostu zaczęły gnić, w końcu w znacznej części są zanurzone w wodzie.
Pozdrawiam,
Michał
Bambusy jakie posiadam: 1 x Sasa palmata var. 'Nebulosa', 3 x Phyllostachys bissetii - posadzone 27 kwietnia 2007 roku, zakupione w Szkółkach Żbikowskich u Szymona Hosera.

Ania 28
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2009

Post autor: Ania 28 » 10 paź 2009 19:59

Mam pytanie łodygi moich bambusów też zółknieją od góry ale już jakis rok stoją w ziemi jaka może być tego przyczyna co zrobić aby nie zmarniały ? prosze o poradę :)

ODPOWIEDZ