Bambus w domu na zimę

Uprawa gatunków tropikalnych i innych nadających się do pomieszczeń.

Moderatorzy: Sobal, Gantz

Babuda
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2014

Bambus w domu na zimę

Post autor: Babuda » 01 lis 2014 19:12

Witam serdecznie,
Na początku chcę zaznaczyć iż jestem całkowicie zielona w temacie bambusów... Urzekły mnie swoim wyglądem i zdobiły balkon przez całe lato :)
Poszukuję pomocy jak przechować je przez okres zimy? Dotychczas stały na balkonie zanurzone w wodzie, nie przesadzałam ich z "koszyczków" w których były, włożyłam jedynie do większych doniczek i zalałam wodą - tak zaleciła mi pani w sklepie :)
Czy teraz gdy za oknem coraz zimniej powinnam schować je do domu? Czy należy je jakoś przesadzić?
Zamieszczam również zdjęcia, gdyż nie wiem jaki to jest gatunek...

Bardzo proszę o pomoc!

Pozdrawiam :)
Załączniki
bambus_(640_x_480).jpg

Awatar użytkownika
bubus1313
Gajowy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0

Re: Bambus w domu na zimę

Post autor: bubus1313 » 16 lut 2015 12:01

Witam

Czy mogłabyś zrobić jakieś lepsze zdjęcia?
Niewiele widać na tym które zamieściłaś. Potrzebne jest z bliska.
Kiedyś będę miał las bambusowy. Albo chociaż lasek.

Awatar użytkownika
Dominik
Gajowy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2016
Kontaktowanie:

Post autor: Dominik » 16 lut 2015 20:40

Trochę wcześnie na budzenie tej rośliny z zimowego spoczynku. Nie wiem jaki masz plan, ale jeśli się na to zdecydujesz by została w domu to trzeba ustawić roślinę na słonecznym stanowisku. Alternatywnie można przez te najzimniejsze dni przechować ją w piwnicy, tam zimowanie nie powinno zostać przerwane. Gdy trochę się ociepli znowu można przenieść na zewnątrz. To jest moim zdaniem najlepsze rozwiązanie. Bambusy (jeśli to jest bambus, przyłączam się do prośby o lepsze zdjęcie) raczej nie zimują dobrze w domu. Jeśli zostawisz go kilka dni w cieple to wypuści liście i będzie musiał pozostać w domu aż do wiosny. Świeże przyrosty są dość wrażliwe na mróz.
Pisząc o bambusach uprawianych całorocznie w gruncie mam zawsze na myśli rośliny osłaniane i przyginane do gruntu - zimą, szczególnie wtedy gdy temperatury spadną do -15/-20 stopni.

http://www.drzewa.oleander.pl - amatorski spis drzew i krzewów, wymiana

Awatar użytkownika
bubus1313
Gajowy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0

Post autor: bubus1313 » 16 lut 2015 22:49

Coś mi się zdaje, ze to znów boty. Nie wiem jakim cudem dołączone jest zdjęcie, ale na forum pojawiło się znów parę postów bardzo dziwnych.
Cecha szczególna to data. Wszystkie są z 2014 roku.
Kiedyś będę miał las bambusowy. Albo chociaż lasek.

Awatar użytkownika
myszel.b
Gajowy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2011

Post autor: myszel.b » 17 lut 2015 18:13

Chyba jakis bot dostal kiedys kijem bambusowym przez plecy ze taki zlosliwy jest

Awatar użytkownika
Dominik
Gajowy
Kontaktowanie:

Post autor: Dominik » 18 lut 2015 01:11

Obrazkowy filtr antyspamowy/przeciw bootom na tym forum niestety nie stanowi problemu dla tych wirtualnych stworzeń. Booty od dość dawna mogą odczytywać zawartość takich obrazków.

Jak już pisałem warto pomyśleć o innym, bardziej skutecznym filtrze. U mnie sprawdza się ta wersja filtra gdzie admin może ustawić pytania które wyświetlają się losowo przy rejestracji nowego usera. Ten patent odsiewa od razu większość idiotów i 100% botów.
Pisząc o bambusach uprawianych całorocznie w gruncie mam zawsze na myśli rośliny osłaniane i przyginane do gruntu - zimą, szczególnie wtedy gdy temperatury spadną do -15/-20 stopni.

http://www.drzewa.oleander.pl - amatorski spis drzew i krzewów, wymiana

Krzysztof Magoń
Gajowy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2011

Post autor: Krzysztof Magoń » 16 kwie 2015 15:08

Czy to Boot czy ktoś odpowiem na pytanie bo odpowieć jest zapisana w pytaniu to nie Bambus tylko Dracena sandera ona morze stać w wodzie i jest układana w ozdobne koszyczki dobrze się czuje w domu ale na dworze morze stać do drugiej połowy sierpnia puźniej jest za zimno i traci listowie po czym zamiera :wink:

gosia02
Kontaktowanie:

Post autor: gosia02 » 08 lis 2016 01:09

Witam w jaki sposób trzeba dbać o bambusa podczas zimy uprawiając go w domu? Czy to jest w ogóle możliwe aby utrzymać bambusa w domu przez kilka lat?

ODPOWIEDZ