bambusy na wędziska

Czy ktoś ma ten gatunek...?

Moderatorzy: Sobal, Gantz

elka00
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2009

bambusy na wędziska

Post autor: elka00 » 01 sie 2009 17:02

poszukuję bambusów na wędziska, długości 3-5 m, mój mąż sobie takie upodobał, przelotki oraz te rurki co się jedna w drugą wkłada to sam sobie zamontuje, interesują go wędziska, najlepiej pocięte na kawałki 1,3 - 1,5m, tak aby zrobić z nich wędkę bambusową, w altach 60-70 były takie dość popularne, aktualnie można kupić od czasu do czasu taką na allegro ale to nie to samo co we własnym grażu zrobić, poza tym te z allegro są używane i przewaznie w nienajlepszym stanie
jesli ktos pomoze gdzie mozna kupic takie tyczki to bedę bardzo wdzieczna

Awatar użytkownika
Krwawy
Leśniczy
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2017
Kontaktowanie:

Re: bambusy na wędziska

Post autor: Krwawy » 02 sie 2009 11:16

Rzeczywiście w epoce włókien szklanych taka wędka byłaby niezłym szpanem :lol: A co z tyczkami bambusowymi dostępnymi w różnych grubościach w marketach budowlanych np. Bricomarche lub Castorama. Może takie się nadadzą?
Osobiście też miałem kiedyś wędkę bambusową. Miałem również ciekawą przygodę z taką wędką :mrgreen: http://bambusy.pl/viewtopic.php?f=17&t=735
_--==Krwawy==--_

elka00
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 2009

Post autor: elka00 » 02 sie 2009 12:44

4m z włókna szklanego to sobie można na jarmaku za 30zł kupić
węglowe są sporo droższe.
a co do bambusa z marketów to cieżko dobrać koncówke, a poza tym całość musi miec określoną elastyczność i najlepiej być wykonana z jednego kawałka, a nie kombinowana z iluś tam marketowych.

Awatar użytkownika
Sobal
Site Admin
Wpisz jaki mamy teraz rok.: 0
Kontaktowanie:

Post autor: Sobal » 05 sie 2009 11:43

Uzupełnij skąd jesteś to może ktoś w pobliżu będzie mógł ci taką odstąpić... Po ostatniej zimie na pewno było kilka do wycięcia...
][
][
][Sobal
http://www.bambusy.pl

ODPOWIEDZ